Урок Л.Глібов


Тема: Л.Глібов «Чиж та голуб». Закріплення знань додавання і віднімання трьоцифрових чисел.  Розв’язування задач на знаходження суми. Птахи

Мета:

- вчити передавати в інтонації характери дійових осіб, продовжити знайомство учнів з особливостями байки. Удосконалювати навички виразного читання, розвивати способи і види читання байки,.

- формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми; закріплювати знання учнів про табличне множення й ділення, порядок виконання арифметичних дій;

  - збагачувати знання учнів про птахів.

  - виховувати почуття порядності, милосердя, співчуття.

Тип уроку: комбінований

Форма проведення: інтегрований урок читання, математики, природознавства.

Методико – дидактичне забезпечення: таблиці-схеми до задач, картки, малюнки птахів, геометричні фігури, паперові конверти.

Матеріально – технічне забезпечення: комп’ютер, проектор.

Хід уроку

Організація класу

Ранкові зустрічі

-                                                                                                                            Добрий день, мої любі діти!

Вправа «Коло єднання»

Візьміться за руки і передайте тепло  своїх долонь, посміхніться одне одному. Кожен із вас – це часточка світу. Ми любимо себе. Ми любимо одне одного і все, що нас оточує. Ми бажаємо всім здоров’я, миру і любові!

-Подивіться , скільки в нас гостей! Привітаймося з ними!



Доброго дня сонечку ясному!

Доброго дня дню прекрасному!

Доброго дня друзям усім!

Доброго дня гостям дорогим!

-Сідайте за парти, продовжуємо роботу.

Я запрошую вас зайняти свої місця. (хлопчики жестом запрошують сісти дівчаток і лише потім сідають самі.)

-Які в нас виховані хлопчики, ну справжні джентльмени! Спочатку запросили сісти дівчаток, а лише потім сіли самі. Молодці!

- Усі готові до уроку?

- Так.

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно й гарно

Дарма часу ти не трать

Думать треба! Працювать!

Отже, наш урок повинен бути….

У – урожайний…..

Р –розвивальний…

О- організований…..

К –красивий…..

Гра «Очікування»

-Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

_ А  чого чекаю я від уроку, хочете дізнатися? (я маю надію, що ви будете уважними, старанними, навчитесь фантазувати і творити, у класі не буде жодного учня, який би не справився із завданням.)

Мовно-артикуляційна розминка

1.                                                                                                                  Вправи для розвитку дихання «Задми свічку»;

«Понюхай квіточку», «Пий чай з блюдця », «Подми на пір’їнку».

2.                                                                                                                  Чистомовка.

Ма-ма-ма – зимонька зима

Ла-ла-ла – снігу намела,

Ок-ок-ок – вкрила поле і лісок,

Ку-ку-ку –замела доріжку.

Ам-ам-ам- голодно пташкам,

Іть-іть-іть-ви їм допоможіть.

Актуалізація опорних знань

- Який розділ почали вивчати? (Байки)

- Що таке байка? (Невеликий, найчастіше  віршований твір повчального змісту).

- З творчістю якого байкаря почали знайомитись? (Л. Глібова)

Перевірка домашнього завдання.

-Що було задано додому?

Інсценізація байки «Коник-стрибунець»

-А ось наскільки ви були уважними, вивчаючи творчість Л.Глібова ми перевіримо за допомогою вправи «ПАЗЛ».

Робота в парах.

- З окремих частин складіть уривок твору, зачитайте, дайте назву.

а) «Лебідь, Щука і Рак».

- У чому причина того, що віз  досі там? (непорозуміння один одного, відсутність погодженості дій).

б) «Коник-стрибунець».

- Хто був працьовитим? Безтурботним? (Муравей. Коник.)

Підсумок перевірки.

Оголошення теми й мети уроку.

- Сьогодні ми продовжимо знайомитись з байками Л.Глібова. А хто є головними героями нового твору ви дізнаєтесь розв’язавши приклади.

Запишіть у зошитах число, класна робота. Виконаємо приклади  за варіантами.

Слайд

І в. – верхній ряд  240-40=    130-30=       280-20=

ІІ в. – нижній ряд  520+10=      100+200=      480-80=    330-20 =     650-50=

- Розмістіть результати прикладів у порядку зростання й прочитайте відповідь.

Слайд «Вправа з ключем»

200    160     100      та  300   600   310    400  530

Ж      И      Ч                 Г        Б      О       Л      У

Слайд 3 «Пернаті друзі»

(картинки)

- Сьогодні ми ознайомимося ще з однією байкою Л. Глібова.

«Чиж та Голуб», будемо закріплювати вміння додавати та віднімати трицифрові числа, розв’язувати задачі.

Сприймання нового матеріалу

1.Ознайомлення зі значенням слова сильце.

2. Читання байки вчителем

-Послухайте байку та дізнайтеся, яка історія трапилася зі пташками.

Смисловий аналіз байки.

1.Словникова робота. Гра «Знайди пару»

2.Читання байки мовчки

- Які дійові особи  байки?

- Коли і де відбулися події?

3.Читання «Ланцюжком»

4.Характеристика головних героїв

- Яким був Чижик?

- Яким був голуб?

-Що трапилось із Чижиком?

Чому він попав у сильце?

Хто бачив Чижика?

Чи допоміг Голуб Чижикові?

 -Щоб ви робили, коли б знайома чи незнайома людина потрапила в біду?

-Чи повинні люди виручати одне одного?

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

5.Вибіркове читання.

Прочитайте, у яких словах виявляється самовпевненість і безсердечність голуба. Передайте під час читання пихатість, байдужість голуба («А що? Попавсь? От тобі й на! Вже, певно, голова дурна…»)

- Прочитайте слова Голуба, де він хвастається, виставляє себе, свій розум. Передайте голосом його зарозумілість і чванливість. («Не бійсь, мене б не піддурили…»)

- Які почуття викликає у вас поведінка Голуба?

- Кого з птахів жаліє  автор?

- В яких рядках виражена основна думка твору?

- Який рядок звучить як прислів’я?

- Які риси людського характеру засуджує поет? (Байдужість, зарозумілість, пихатість, безсердечність, самовпевненість, хвалькуватість)

- А які насправді ці птахи в природі? Що нам про це  розповість «Довідкове бюро?»

Учень.

Чиж – маленький птах. Живиться переважно комахами, насінням різних дерев, бур'янів. У природі їх визначають за характерним зеленим забарвленням. Птахи корисні, декоративні, знищують багато комах –шкідників. Потребують охорони.

- А чи цікаво вам дізнатись, яку вагу має птах? Для цього пропоную розв’язати рівняння.

 «Хвилинка-цікавинка»

Х:2=7

Х=7·2

Х=14

14:2=7

(14г. – важить чиж)

- Що нам скаже довідкове бюро про голуба?

Учениця.

Голуб – птах середнього розміру. Живиться насінням культурних і диких рослин, ягодами. Є прикрасою населених пунктів та об’єктом для різних наукових досліджень.

- Діти, я знаю, що ви любите птахів і допомагаєте їм взимку. Пропоную за даними скласти задачу про збір насіння для підгодівлю пташок.

«Поміркуй!»

     3 м. по 4кг.

    5м.по 3кг.

Учень.

Для підгодівлі птахів учні заготовили 3 мішечки насіння кавуна по 4 кг в кожному та 5 мішечків насіння бур'янів по 3 кг. Скільки всього кілограмів насіння заготовили учні?

1)                                                                                                                        4·3=12 (кг)

2)                                                                                                                        3·5=15(кг)

3)                                                                                                                        12+15=27 (кг)

Вираз  4·3+3·5= 27 кг

Узагальнення й систематизація знань

Розучування  байки  напам’ять.

- Діти, подивіться на дошку і назвіть геометричні фігури.

(                             )  

- Де ми можемо використати ці фігури, щоб прийти на допомогу зимуючим птахам? (Змайструвати годівничку)

- А ми виготовляли з вами годівнички?

- У нас у школі на початку зими проходила акція «Годівничка для синички». Пропоную вам обчислити периметр однієї з них.

Р = 20+15+20+15=70 (см)

- Будьте, діти, вірними, щирими, бережіть пташок повсякчас.



Яке прислів’я могло бути заголовком до байки?



* Тяжко тому жити, хто не хоче робити.

* Згода дім будує, а незгода руйнує.

* Не смійся з другого, щоб тобі не було того.

Вивчення байки напам’ять.

Розповідь байки напам’ять.

-Уявіть себе на місці Чижика. Що ви відчули в такій ситуації?

Підсумок уроку

- Діти, питання добра і зла, зазнайства і лицемірства, байдужості і людяності завжди хвилювали людей, турбують і зараз.  А ви  на прикладах героїв казок, байок повинні виробляти в себе ту лінію поведінки, виховувати ті риси характеру, які допомогли б вам стати справжніми людьми.

Домашнє завдання (диференційоване)

Оцінювання роботи учнів на уроці з коментуванням.

Рефлексія.

 «Продовж речення»

·     Сьогодні  на уроці я …

·     Я розповім дома батькам про…

·     Сьогодні мені урок … тому, що…



Учитель:

Знову дзвоник пролунав

Час прощатися настав.

За роботу по заслузі

Щиро дякую вам, друзі!






Немає коментарів:

Дописати коментар